Dobozi Reformatus Egyhazközség | Gondoskodás Humán Központ

Ha valaki elmulasztja a lehetőséget, hogy valami jót tegyen, bűnt követ el.”    Jakab 4:17 

„Szeresd úgy embertársaidat, mint saját magadat!”   Máté 22:39 

„Ezért amit szeretnétek, hogy veletek tegyenek az emberek, azt tegyétek ti is velük! Ez a törvény és a próféták tanításának lényege.”   Máté 7:12

Úgy érezzük, hogy amit teszünk, csak egy csepp a tengerbe. Anélkül a csepp nélkül azonban sekélyebb volna a tenger.”   Teréz Anya

GONDOSKODÁS HUMÁN SZOLGÁLTATÓ KÖZPONT

Az alapszolgáltatások biztosításával a szociális szolgáltató, segítséget nyújt a szociálisan rászorulók részére saját otthonukban és lakókörnyezetükben önálló életvitelük fenntartásában, valamint egészségi állapotukból, mentális állapotukból, vagy más okból származó problémáik megoldásában.

Az intézmény az alábbi alapszolgáltatási feladatokat látja el:

  • szociális étkeztetés,
  • házi segítségnyújtás.

Az intézményünk a szolgáltatásokat a szakmai programnak, az alapító okiratnak, a szervezeti és működési szabályzatnak a figyelembe vételével biztosítja az ellátottak számára.

Az intézmény a Dobozi Egyházközség Fenntartásában működik.

ELÉRHETŐSÉGEK:

Gondoskodás HumánSzolgáltató Központ

Székhely: 5600 Békéscsaba, Zsíros u. 12.

Telefon: +36-66-641-862

Mobil: +36-20-998-3943

Fax: +36-66-641-862

E-mail:

Nyitvatartási idő (munkanapokon):

Hétfő – Péntek: 07:30-16:00 óra

ELÉRHETŐSÉG:

Szociális étkeztetés tekintetében az ellátottak számára nyitva álló egyéb helyiségben:

5561 Békésszentandrás, Fő utca 16. alatt.

Személyesen, minden hónap második és harmadik hét kedd és csütörtökönként munkanapokon, nyitvatartási időben

(09:00 – 12:00 óráig).

Szociális étkeztetés igénybevételének feltételei

A Dobozi Református Egyházközség, mint fenntartó feladata, a szociális étkeztetés megszervezésével a szolgáltatás révén gondoskodjon azoknak a szociálisan rászorultaknak legalább napi egyszeri meleg étkezéséről, akik azt önmaguk, illetve eltartottjaik részére tartósan vagy átmeneti jelleggel nem képesek biztosítani, különösen koruk, egészségi állapotuk, fogyatékosságuk, pszichiátriai betegségük, szenvedélybetegségük, vagy hajléktalanságuk miatt.

A szociális étkeztetés igénybevételével javul az ellátottak szociális helyzete, a napi szinten elfogyasztott rendszeres meleg, megfelelő összetételű és változatos ebéd megakadályozza a rendszertelen, vagy hiányos étkezés következményeként kialakuló egészségkárosodást.

A szolgáltatást a következő jogosultsági feltételek fennállása esetén tudjuk biztosítani:

  • Kor alapján: öregségi nyugdíjban részesülők esetében
  • Egészségi állapot alapján: aki egészségkárosodott, mozgáskorlátozott, illetve krónikus, vagy akut megbetegedése miatt, önmaga ellátásáról – részben vagy teljesen, átmenetileg vagy részlegesen –gondoskodni nem tud és a megromlott egészségi állapotát, szakvéleménnyel vagy szakorvosi véleménnyel vagy zárójelentéssel igazolja.
  • Fogyatékosság, pszichiátriai betegség alapján: fogyatékossági támogatásban részesülő személy, olyan pszichiátriai beteg, aki gondnokság alatt áll vagy korábban szakosított intézményi elhelyezett volt és orvosi szakvéleménnyel igazolja.
  • Szenvedélybetegség alapján: pszichiáter szakorvos szakvéleményével igazolt szenvedélybetegségben szenvedő személy.
  • Hajléktalan személy: nincs fedél a feje felett és a lakcímet igazoló hatósági igazolványa alapján csak településszintű lakóhellyel rendelkezik. E jogcímen nem jogosult, akit család vagy egyéb személy befogad, vagy aki önkényes lakásfoglaló.
Szociális étkeztetés módja, ellátási területek

A szociális étkeztetés módja: a szociális étkeztetést igénybe venni munkanapokon, munkaszüneti és pihenőnapokon napi egyszeri alkalommal lehet, ebéd formájában. Étkeztetést a Gondoskodás Humán Szolgáltató Központ szociális konyha keretében biztosít az igénybevevőknek.  Az ebéd biztosítása történhet kiszállítással, illetve elvitellel. Kiszállítás esetén a szociális konyha gépkocsija viszi az ellátottak által megjelölt kiszállítási helyre az ebédet. Az ebéd kiszállítása 11:00 – 14:00 óra között történik.

A szociális étkeztetéshez az ellátottnak két ételhordót kell biztosítani, amelynek tisztán tartásáról gondoskodnia kell. Az ételhordón jól látható helyen fel kell tüntetni az ellátott nevét címét olyan módon, hogy az ne sérüljön, és ne kopjon le.

A szociális konyhák névsora a szolgáltató székhelyén valamint az ellátottak számára nyitva álló egyéb helyiségben kifüggesztésre kerül. A szociális konyhák munkanapi valamint munkaszüneti és pihenőnapi főzése konyhánként eltérő.

Az ebéd elvitelére 11:30 órától 14:00 óráig van lehetőség a szociális konyhákon.

A választható menük fajtája szociális konyhánként eltérő. A szociális konyhák között módosítani csak befizetéskor lehet, a számlázások és megrendelések nyomon követhetősége miatt.

A szociális étkeztetést lemondani két nappal korábban, a szolgáltatóhoz benyújtott írásos formában lehetséges. Amennyiben a lemondás nem volt előre tervezett, és sürgősen kerül arra sor, akkor lemondást benyújtani telefonon is lehet. Kórházi kezelés esetén, vagy elutazáskor, a szolgáltató kéri az ellátottat, hogy a szociális étkeztetés kerüljön lemondásra.

Ellátási területünk:

  • Doboz
  • Békéscsaba
  • Békésszentandrás

A szociális étkeztetést kérni az intézmény székhelyén illetve, ellátottak számára nyitva álló egyéb helyiségben lehet.

A szolgáltatás igénybevételéhez a következő dokumentumok szükségesek:

  • személy igazolvány
  • lakcím kártya
  • TAJ szám
  • nyugdíjas törzsszám.
Házi segítségnyújtás, ellátási területek

A szolgáltatás feladata, hogy a házi gondozó, feladatainak ellátásával, segítséget nyújtson az ellátást igénybevevőknek fizikai, mentális, szociális szükségleteik a saját környezetükben történő kielégítésében, életkoruknak, élethelyzetüknek, és egészségi állapotuknak megfelelően. A meglévő képességeik fenntartására, felhasználására, fejlesztésére helyezve a hangsúlyt. Az ellátás keretén belül a célzottabb segítségnyújtás érdekében két szolgáltatási altípusba rendszerezzük a szolgáltatási tevékenységet. A házi segítségnyújtás biztosítása során szociális segítést vagy- a szociális segítést is magába foglaló- személyi gondozást nyújtunk az igénybevevő számára.

A házi segítségnyújtás folyamatos, rendszeres és szakszerű gondozási tevékenysége biztosítja, hogy idős, beteg, fogyatékos vagy egyedül élő emberek biztonságos körülmények között válnak otthonukban gondozhatóvá. Az otthoni környezetben történő gondozás és ápolás életszerűbb és humánusabb is.

 

A szolgáltatás következő jogosultsági feltételek fennállása esetén tudjuk biztosítani:

A házi segítségnyújtás igénybevételét megelőzően vizsgálni kell az igénylő gondozási szükségletét, amelynek időpontjáról az intézményvezető írásban értesíti az igénylőt. A gondozási szükséglet vizsgálatát, felülvizsgálatát az intézményvezető, az igénylő lakó- vagy tartózkodási helyén végzi. A gondozási szükséglet vizsgálata a 36 / 2007. (XII.22.) SzMM rendeletben foglaltak szerint történik. A vizsgálathoz az igénylő vagy törvényes képviselője bemutatja a rendelkezésre álló orvosi zárójelentések, leletek, szakvélemények másolatát, amelyek segítik a gondozási szükséglet megállapítását.

A gondozási szükséglet vizsgálata a rendelet 3. számú melléklete szerinti értékelő adatlapon történik, mely kitöltésében az igénylő orvosa is közreműködik. A gondozási szükséglet vizsgálat keretében megállapításra kerül, hogy az ellátást igénylő esetében személyi gondozás vagy szociális segítés indokolt.

Személyi gondozás keretében

a) az ellátást igénybe vevővel a segítő kapcsolat kialakítását és fenntartását,

b) a gondozási és ápolási feladatok elvégzését,

c) és a szociális segítés feladatait.

Szociális segítés keretében: 

a) a lakókörnyezeti higiénia megtartásában való közreműködést,

b) a háztartási tevékenységben való közreműködést,

c) a veszélyhelyzetek kialakulásának megelőzésében és a kialakult veszélyhelyzet elhárításában  történő segítségnyújtást,

d) szükség esetén a bentlakásos szociális intézménybe történő beköltözés segítését.

Ellátási területünk:

  • Doboz
  • Békéscsaba

Házi segítségnyújtást kérni az intézmény székhelyén lehet.

KAPCSOLATFELVÉTEL

Gondoskodás Humán Szolgáltató Központ Békéscsaba
GONDOSKODÁS HUMÁN SZOLGÁLTATÓ KÖZPONT